Konserwacja i naprawa I&HAS

Autor: Marcin Szponder

Dodano: 21 kwietnia 2022
alarm
W dziale 13 omawianej normy, wedle intencji autorów specyfikacji technicznej opisano jak konserwować i naprawiać I&HAS, aby zapewnić utrzymanie poziomu jego funkcjonalności zamierzonego na etapie projektowania. Czytamy na wstępie, że klient jest odpowiedzialny za zapewnienie właściwej konserwacji (a zatem w szczególności przeglądów i serwisowania) oraz, gdy zajdzie taka potrzeba, naprawy I&HAS. Zaleca się zawarcie umowy między klientem, a właściwą organizacją, w sprawie konserwacji i napraw I&HAS. 

Z kolei metody współdziałania niezbędne do zapewnienia dostępu do miejsca chronionego powinna określać umowa. Ponadto w widocznym miejscu, w miejscu lokalizacji CIE lub ACE, należy umieścić nazwy i numeru telefonu firmy zajmującej się konserwacją i naprawą oraz firmy alarmowej. Przykłady zagadnień, które zaleca się wziąć pod uwagę przy konserwacji I&HAS, zawarte są zaś w Załączniku J.

Z artykułu dowiesz się m.in.:
  • Kiedy oraz w jaki sposób powinna odbywać się prawidłowa konserwacja systemu I&HAS.
  • Jak właściwie zaprojektować system I&HAS pod kątem miejsca zamieszkania i pracy. 

Pozostało jeszcze 94% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Chcesz sprawdzić, jakie rozwiązania zostały zaproponowane w artykułach? A może wolisz skorzystać z puli kalkulatorów, obejrzeć film instruktażowy albo pobrać wór dokumentu lub protokołu?
  • Żaden problem-uzyskaj dostęp testowy na 24 h i przekonaj się, jak ułatwisz sobie pracę z Portalem Elektryka!
  • Zapisując się na testowy dostęp nie ponosisz żadnych kosztów! Masz pełen dostęp bez ograniczeń na całe 24 godziny, a po tym czasie po prostu przestanie być on aktywny, bez konieczności rezygnacji z Twojej strony.
  • Przekonaj się sam,że Portal Elektryka będzie odtąd z Tobą w każdym miejscu i czasie.Na komórce lub na komputerze w biurze lub w terenie. Dołącz do setek zadowolonych Czytelników!

Jeśli posiadasz już konto zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Autor: Marcin Szponder

Ekspert w obszarze regulacyjnym związany z branżą naftową, a także z Polskim Komitetem Normalizacyjnym