Niestandardowe technologie magazynowania energii w układach zasilania gwarantowanego

Autor: Łukasz Rosłaniec

Dodano: 8 czerwca 2022
UN-03
Najpowszechniejszym sposobem magazynowania energii w układach zasilania gwarantowanego jest wykorzystanie akumulatorów kwasowo- ołowiowych. Nie zawsze to najlepsze rozwiązanie. Są bowiem sytuacje, które wymagają bardziej kreatywnego wyboru magazynu energii.

Coraz częściej nowe technologie magazynowania energii elektrycznej pojawiają się w praktycznych zastosowaniach. Dziś już nietrudno spotkać układy zasilania gwarantowanego wykorzystujące kondensatory dwuwarstwowe, akumulatory litowo-jonowe czy koła zamachowe. W artykule tym podane są podstawowe informacje techniczne dotyczące tych zasobników oraz akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Przedstawione są ich rodzaje, właściwości oraz obszary zastosowań. Przytaczamy także podstawowe informacje dotyczące diagnostyki, serwisów i przeglądów. Na podstawie tych informacji określić można obszary zastosowań danej technologii, tak aby pokazywać klientom inne możliwości niż tylko akumulator kwasowo-ołowiowy.

Z artykułu dowiesz się m.in.:
  • Jakie technologie magazynowania energii elektrycznej możemy spotkać. 
  • Czym różnią się od siebie akumulatory, kondensatory dwuwarstwowe, itp. 
  • Jakie czynniki wpływają na wybór technologii magazynowania energii elektrycznej. 

Pozostało jeszcze 97% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Chcesz sprawdzić, jakie rozwiązania zostały zaproponowane w artykułach? A może wolisz skorzystać z puli kalkulatorów, obejrzeć film instruktażowy albo pobrać wór dokumentu lub protokołu?
  • Żaden problem-uzyskaj dostęp testowy na 24 h i przekonaj się, jak ułatwisz sobie pracę z Portalem Elektryka!
  • Zapisując się na testowy dostęp nie ponosisz żadnych kosztów! Masz pełen dostęp bez ograniczeń na całe 24 godziny, a po tym czasie po prostu przestanie być on aktywny, bez konieczności rezygnacji z Twojej strony.
  • Przekonaj się sam,że Portal Elektryka będzie odtąd z Tobą w każdym miejscu i czasie.Na komórce lub na komputerze w biurze lub w terenie. Dołącz do setek zadowolonych Czytelników!

Jeśli posiadasz już konto zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Autor: Łukasz Rosłaniec

dr inż. elektryk, specjalista ds pomiarów